ANA SAYFAAna SayfaBİZE ULAŞINİletişim

BAĞLANTILARBağlantılar SİTE HARİTASISite Haritası SİTE İÇİ ARAMAArama

TMMOB


ADANA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KONYA ŞUBE MERSİN ŞUBE TEMSİLCİLİKLER
»Information (English) 

WEB SİTEMİZDE ÜYE GİRİŞİ VE ÖDEMELER HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Üye Girişi yaparak kendinize ait iletişim, nüfus, eğitim vb. bilgileri görüp, bu bilgilerin yanlış veya eksik olanlarını düzenleyebilir...

   ŞUBE GİRİŞ SAYFASIŞube Giriş Sayfası

      Şube İçeriği

»Şube Tarihçesi

»Şube Yönetim Kurulu

»Şube Çalışanları

»Çalışma Programı

»Çalışma Raporu

»Haberler

»Duyurular

»Basın Açıklamaları

»Görsel-İşitsel Basında
  Odamız

»Yazılı Basında Odamız

 

 

      Çalışmalarımız

»Haberler

»Duyurular

»Basın Açıklamaları

»Görsel-İşitsel Basında
  Odamız

»Yazılı Basında Odamız

»Oda Görüşleri

»Hukuki Çalışmalar

»Çalışma Raporu

»Çalışma Programı

»SMM ve Büro Tescil

 
 

Yayınlar

 » SÜRELİ YAYINLAR

GIDA MÜHENDİSLİĞİ DERGİSİ
SAYI: 43

Tüm Sayılar »

e-BÜLTEN
SAYI: 47-2019/BÜLTEN NO:7_

Tüm Sayılar »

BURSA ŞUBE E-BÜLTEN
SAYI: 4

Tüm Sayılar »

 » KİTAPLAR

 
ET BİLİMİ VE TEKNOLOJİSİ
PROF. DR. AYDIN ÖZTAN

Tüm Kitaplar »

BURSA ŞUBE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ' NÜ ZİYARET ETTİ.

    Yayına Giriş Tarihi: 12.08.2010  Güncellenme Zamanı: 13.12.2010 11:43:16  Yayınlayan Birim: BURSA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 13.12.2010 11:44:01

İLKÖĞRETİMDE BİLİNÇLİ BESLENME

BURSA / Okullara bilinçli gıda tüketiminin yaygınlaştırılması adına harekete geçen Gıda Mühendisleri Odası Bursa Şubesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa hareket edecek. Okullarda öğrencilerden başlatılarak geniş kitlelere yaygınlaştırılması hedeflenen projeye yerel yönetimler, Kantinciler Odası ve ilgili STK‘ların da dahil edilmesi planlanıyor.  

Yaklaşan 2010- 2011 eğitim öğretim yılı öncesinde okullarda bilinçli tüketimin yaygınlaştırılması açısından bir dizi eğitim çalışmaları için harekete geçen Gıda Mühendisleri Odası Bursa Şubesi, bu kapsamda İl Milli Eğitim Müdürlüğü‘yle işbirliği yapacak. Bursa‘daki 850 okulu kapsayacak geniş çaplı bilinçli gıda eğitimlerinde öğrencilerin beslenme alışkanlıkları ve gıdalardaki hijyen koşulları hakkında çeşitli seminer ve eğitimler uzman gıda mühendisleri tarafından verilecek.

Önümüzdeki günlerde başlatılması düşünülen projeye Bursa Valiliği öncülüğünde Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ve Kantinciler Odası‘yla birlikte konuyla ilgili STK‘ların da dahil edilmesi planlanıyor. Bilinçli gıda tüketiminin yaygınlaştırılmasının hedeflendiği projeyle birlikte rastgele gıda tüketim anlayışı ve gıda terörünün yok edilmesi hedefleniyor.

ŞUBE BAŞKANI DURMUŞ, "PROJE SAYESİNDE GELECEK NESİLLERE BİLİNÇLİ BİREYLER KAZANDIRABİLİRİZ"

İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar‘ı makamında ziyaret eden Gıda Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanı Serkan Durmuş ve yönetim kurulu üyeleri, bilinçli gıda tüketimi eğitimlerinin okullardan başlatılarak geniş kitlelere kadar yaygınlaştırılması gerektiğini ifade ettiler. Bir dizi eğitim, seminer ve uygulamanın olacağı eğitimler sayesinde başta öğrenciler olmak kaydıyla her kesimden insanın bilinçli gıda tüketimi konusunda bilgi sahibi olması gerektiğini ifade eden Durmuş, "İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün işbirliğiyle okullarda başlatacağımız bu proje sayesinde inanıyorum ki gelecek nesillere gıda tüketimi konusunda daha bilinçli bireyler kazandırabiliriz" dedi. 

ŞUBE BAŞKANI DURMUŞ," OKUL KANTİNLERİNDE SATILAN YİYECEKLER GIDA BELGELİ OLMALI"

Okullarda bilinçli gıda tüketimi anlayışının yaygınlaştırılmasında okul kantinlerinin de önemli bir rol oynadığına dikkat çeken Durmuş, kantinlerde faaliyet gösteren işletmecilerin de Kantinciler Odası‘yla yapılacak işbirliğiyle düzenli eğitimlerden geçirilmesi gerektiğinin önemine dikkat çekti.  Bunun yanında okul kantinlerinde satılan yiyeceklerin mutlaka HACCP 22000 ve TSE belgeli olan ürünlerin tercih edilmesi gerektiğinin altını çizen Durmuş, İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar‘dan okul kantin şartnamelerinde mutlaka bu maddelerinde olmasını talep etti.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ PROJE İÇİN HAREKETE GEÇİYOR

Gıda Mühendisleri Odası Bursa Şubesi‘nin gerçekleştirdiği ziyaret ve bilinçli gıda tüketimi konusunda gösterdikleri hassasiyetten dolayı memnun olduğunu ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, Milli Eğitim Bakanlığı‘nın da hedefinin gelecek nesillere iyi bireyler yetiştirmek olduğunu hatırlattı. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak okullarda bu zamana kadar çeşitli eğitimler verildiği dile getiren Gülsar, Gıda Mühendisleri Odası Bursa Şubesi‘yle yapılacak işbirliği sayesinde bilinçli gıda tüketimi konusunda ciddi yol alabileceklerini kaydetti. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak tüm imkanların tahsis edileceğini dile getiren Gülsar, ilgili şube müdürlüklerine hemen talimat vereceğini söyledi.

Gıda Mühendisleri Odası Bursa Şubesi‘nin okul kantinlerinde satılan yiyeceklerin ilgili gıda ve kalite belgelerine sahip ürünler olması fikrine aynen katıldığını ifade eden Gülsar, kantin şartnamelerinde ilgili maddelerin konulmasıyla ilgili harekete geçeceklerini de vurguladı. 

Güncellenme Zamanı: 13.12.2010 11:44:45
Güncellenme Zamanı: 13.12.2010 11:45:29
Güncellenme Zamanı: 13.12.2010 11:45:58

Okunma Sayısı: 909

Bursa Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

 

Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME 
 

COPYRIGHT © 2020 TMMOB GIDA MÜHENDİSLERİ ODASI
MEŞRUTIYET MAH. KARANFİL-2 SOK. NO:49/10 KIZILAY / ANKARA
TEL: (+90) 312 418 28 26 - (+90) 312 418 28 46 - (+90) 312 418 28 47 - FAKS: (+90) 312 418 28 43
e-POSTA:

 

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.