ANA SAYFAAna SayfaBİZE ULAŞINİletişim

BAĞLANTILARBağlantılar SİTE HARİTASISite Haritası SİTE İÇİ ARAMAArama

TMMOB


ADANA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KONYA ŞUBE MERSİN ŞUBE TEMSİLCİLİKLER
»Information (English) 

WEB SİTEMİZDE ÜYE GİRİŞİ VE ÖDEMELER HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Üye Girişi yaparak kendinize ait iletişim, nüfus, eğitim vb. bilgileri görüp, bu bilgilerin yanlış veya eksik olanlarını düzenleyebilir...

      Çalışmalarımız

»Haberler

»Duyurular

»Basın Açıklamaları

»Görsel-İşitsel Basında
  Odamız

»Yazılı Basında Odamız

»Oda Görüşleri

»Hukuki Çalışmalar

»Çalışma Raporu

»Çalışma Programı

»SMM ve Büro Tescil

 
 

Yayınlar

 » SÜRELİ YAYINLAR

GIDA MÜHENDİSLİĞİ DERGİSİ
SAYI: 43

Tüm Sayılar »

e-BÜLTEN
SAYI: 45-2018/BÜLTEN NO:5_

Tüm Sayılar »

ŞUBE e-BÜLTEN

 » KİTAPLAR

 
ET BİLİMİ VE TEKNOLOJİSİ
PROF. DR. AYDIN ÖZTAN

Tüm Kitaplar »

GIDA MÜHENDİSİ ADAYI ÖĞRENCİLERİMİZE HOŞ GELDİNİZ MESAJI

    Yayına Giriş Tarihi: 18.09.2018  Güncellenme Zamanı: 28.11.2018 10:34:26  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 18.09.2018 17:39:42

 

GIDA MÜHENDİSİ ADAYI ÖĞRENCİLERİMİZE
HOŞ GELDİNİZ MESAJI

 

Sevgili Öğrenci Arkadaşlarımız;

 

Yıllar süren, uzun zorlu bir süreçten geçen ve harcadığı emeğin karşılığını biraz olsun alabilen sizleri sevgiyle selamlıyoruz. Üniversitelerinize yaptığınız kayıtlar tamamlandı ve sizler için yeni bir süreç başlıyor.

 

Gelecekte meslektaş olacağımız gıda mühendisliği bölümlerine yerleşen bütün arkadaşlarımızı yürekten kutluyor, başarılı bir eğitim ve öğretim yaşamı diliyoruz.

 

Ülkemizde öğrenci olmanın ne kadar zor olduğunu ve ne kadar çok emek istediğini hepimiz biliyoruz. Özellikle yaşadığımız şu dönem daha da fazla emek gerektiriyor. Çünkü üniversitelerimize başta Kanun Hükmünde Kararnameler eliyle olmak üzere türlü gerekçelerle çok zor günler yaşatılıyor. Bundan dolayı eğitimin parasız, bilimsel, demokratik, laik ve nitelikli olması için, yarınlarını paylaşacağımız aydınlık geleceğimiz için, her zaman olduğu gibi omuz omuza mücadele vermeye devam edeceğiz.

 

Odamız;

Anayasanın 135. maddesinde tanımlanan, kamu kurumu niteliğinde bir meslek kuruluşudur. 6235 sayılı yasa ile kurulan Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği‘ne bağlı bir Oda olarak, 1996 yılında Gıda Mühendislerinin ‘Gıda Mühendisleri Odası‘ kurulmasına ilişkin talepleri TMMOB‘nin 34. Olağan Genel Kurulu gündemine alınarak kabul edilmiş ve Gıda Mühendisleri Odası kurulmuştur.

 

Odamız bugün 18.500‘in üzerinde üye ve 7000`in üzerindeki öğrenci üyesiyle hızla büyüyen bir yapı olma özelliğini taşımaktadır. Odamızın Adana, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir, Konya ve Mersin olmak üzere 7 ilde Şubesi, Aydın, Balıkesir, Bolu, Denizli, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Karaman, Kayseri, Kocaeli, Malatya, Manisa, Rize,  Samsun, Tekirdağ, Tokat, Van ve Zonguldak olmak üzere 18 ilde İl Temsilciliği ve toplam 36 üniversitede Öğrenci Temsilciliği bulunmaktadır.

 

Gıda Mühendisleri Odası, meslek mensuplarının haklarını korumak, gıda mühendisliği mesleğini tanıtmak, meslek alanını ilgilendiren konularda toplumu bilgilendirmek, meslek alanındaki gelişmeleri izlemek ve yaymak, sektörü ve toplumu doğru şekilde yönlendirmek, gıda politikalarının oluşturulmasında söz sahibi olmak, mesleğe yönelik eğitimler düzenlemek, mesleğin gelişimine katkıda bulunacak her türlü etkinliği düzenlemek ve desteklemek, her türlü bilimsel ve mesleki yayınlar yapmak gibi amaçlara yönelik olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Gelecekteki Genç Meslektaşlarımız;

 

Öğrenciliğiniz süresince; başta Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği olmak üzere Birliğimize bağlı olan meslek örgütümüz TMMOB Gıda Mühendisleri Odası ve Odamıza bağlı tüm şubelerimiz, temsilciliklerimiz yardım ve dayanışma için sizin yanınızda olacaktır. İyi biliniz ki; mühendislik, mimarlık ve şehir plancılığı meslekleri yalnızca tekniği değil; dayanışmayı ve insan sevgisini içinde barındırmaktadır.

 

Örgütümüzün yüzü dayanışma ve emeğe dönüktür. "Yüreğimizdeki insan sevgisini ve yurtseverliği, baskı ve zulüm yöntemlerinin söküp atamayacağının bilinci içinde, bilimi ve tekniği emperyalizmin ve sömürgenlerin değil, emekçi halkımızın hizmetine sunmak için her çabayı güçlendirerek sürdürme yolunda inançlı ve kararlıyız..." sözleriyle TMMOB eski başkanı Teoman Öztürk, örgütümüzü ve hayata bakışımızı oldukça yalın bir dille ifade etmiştir.

 

Sevgili Genç Arkadaşlarımız;

 

Kamu kurumu niteliğine sahip bir meslek örgütü olan Gıda Mühendisleri Odası`nın, Öğrenci Temsilcilikleri çatısı altında örgütlenmek genç meslektaş adaylarımız olarak sizlere daha öğrenci iken mesleğimizle tanışma fırsatı sunmaktadır.

 

Gıda Mühendisleri Odası`nın öğrenci üyeliği sizlere Odamızın gerçekleştireceği her türlü kongre, seminer, panel, meslek içi eğitim ve sosyal faaliyetlerden yararlanarak ileride meslektaş olacağınız her üniversiteden öğrenci arkadaşlarımızla tanışmak, kaynaşmak ve donanımlı bir gıda mühendisi olarak mezun olup hayata atılmak konularında önemli kazanımlar sağlayacaktır.

 

Odamızda çalışmalarını sürdüren Öğrenci Temsilciliklerinde ve etkinliklerimizde, eğitim hayatınız süresince sizlerle birlikte olmaktan gurur duyacağız. Sizler mesleğimizin ve meslek örgütü olan Odamızın geleceğisiniz. Mesleki ve teknik olarak gelişmek ve dayanışma faaliyetleri içerisinde bulunmak için tüm gıda mühendisliği bölümü öğrencilerimizi, öğrenci komisyonlarımıza bekliyor, yeni bir yaşama merhaba derken eğitim ve öğretim hayatınızda başarılar diliyoruz.

 

TMMOB Gıda Mühendisleri Odası

12.Dönem Yönetim Kurulu

 

Okunma Sayısı: 332

Tüm Duyurular »

 

Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME 
 

COPYRIGHT © 2019 TMMOB GIDA MÜHENDİSLERİ ODASI
MEŞRUTIYET MAH. KARANFİL-2 SOK. NO:49/10 KIZILAY / ANKARA
TEL: (+90) 312 418 28 26 - (+90) 312 418 28 46 - (+90) 312 418 28 47 - FAKS: (+90) 312 418 28 43
e-POSTA:

 

Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.