ANA SAYFAAna SayfaBİZE ULAŞINİletişim

BAĞLANTILARBağlantılar SİTE HARİTASISite Haritası SİTE İÇİ ARAMAArama

TMMOB


ADANA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KONYA ŞUBE MERSİN ŞUBE TEMSİLCİLİKLER
»Information (English) 

WEB SİTEMİZDE ÜYE GİRİŞİ VE ÖDEMELER HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Üye Girişi yaparak kendinize ait iletişim, nüfus, eğitim vb. bilgileri görüp, bu bilgilerin yanlış veya eksik olanlarını düzenleyebilir...

      Çalışmalarımız

»Haberler

»Duyurular

»Basın Açıklamaları

»Görsel-İşitsel Basında
  Odamız

»Oda Görüşleri

»Hukuki Çalışmalar

»Çalışma Raporu

»Çalışma Programı

»SMM ve Büro Tescil

 
 

Yayınlar

 » SÜRELİ YAYINLAR

GIDA MÜHENDİSLİĞİ DERGİSİ
SAYI: 52 (ISSN -1303-4707)

Tüm Sayılar »

e-BÜLTEN
SAYI: 55-2022/BÜLTEN

Tüm Sayılar »

ŞUBE e-BÜLTEN

 » KİTAPLAR

 
COĞRAFİ İŞARETLER VE GIDA MÜHENDİSİNİN ROLÜ KİTABI

Tüm Kitaplar »

YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN

    Yayına Giriş Tarihi: 30.12.2022  Güncellenme Zamanı: 02.01.2023 10:58:13  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 30.12.2022 11:41:29

TMMOB Gıda Mühendisleri Odası olarak, 2023 yılında da Anayasa`dan aldığımız yetki ile sistem içindeki misyonumuzu meslektaşlarımızla omuz omuza yürütmeye, meslek alanımızı ilgilendiren her durumda halkımız ve ülkemiz için sözümüzü söylemeye devam edeceğiz. 2023 yılının sağlıklı, barış dolu bir yıl olmasını ve mutluluk getirmesini diliyor, yeni yılınızı kutluyor, saygı ve sevgilerimizi iletiyoruz.

 Değerli Meslektaşlarımız,

Örgütlülüğümüzü ve meslek alanlarımızı koruma ve geliştirme mücadelemizi sürdürdüğümüz, küresel olarak zor, emek yoğun bir yılı geride bırakıyoruz. 

2022 yılı hem ekonomik hem siyasi hem de insani açıdan sınandığımız bir yıl oldu. Dünyayı etkileyen Pandemi ve ülkemizde yaşanan yüksek enflasyon ve yoksullaşma, gıda güvencesi ve gıdaya erişim konusunda ciddi sorunların oluşmaya başlamasına neden olmuştur.

Küresel iklim değişikliğinin gıda sistemlerine olumsuz yansımalarının yanı sıra bölgesel savaşlar ve küresel gıda krizi, ülkelerin ticari kaygılarını artırdıkça korumacı tedbirlerin alınması gün geçtikçe daha da önem kazanıyor. Dışa bağımlı ekonomik ve ticari uygulamaları bırakarak, gıdasına egemen bir ülke olmak için akılcı gıda politikalarının uygulanması gerekiyor.

Ülkemizde her geçen gün artan gıda güvenliği sorunlarının 2022 yılında medyanın günlük haberlerinin bir parçası durumuna geldiğini hep birlikte gördük. Tarım ve Orman Bakanlığının ülkemizde halkın gıda güvenliğinden sorumlu kamu otoritesi olarak çözüm üretmek konusunda hiçbir yapıcı adım atmaması 2022 yılının meslektaşlarımız açısından kayıp bir yıl olmasına neden olmuştur. Cumhuriyetimizin 100. Yılında etkili ve yüksek sayıda denetimlerle halkın gıda güvenliğinin sağlandığı bir kamu anlayışının ülkemizde oluşması bakanlıktan en büyük beklentimizdir. Kamuda daha fazla meslektaşımızın istihdam edilmesi, özel sektörde çalışan meslektaşlarımızın yetkilerinin ve iş güvencelerinin sağlanması 2023 yılında da öncelikli mücadele başlıklarımız olmaya devam edecektir.

Bizler, TMMOB Gıda Mühendisleri Odası olarak, 2023 yılında da Anayasa`dan aldığımız yetki ile sistem içindeki misyonumuzu meslektaşlarımızla omuz omuza yürütmeye, meslek alanımızı ilgilendiren her durumda halkımız ve ülkemiz için sözümüzü söylemeye devam edeceğiz.  

2023 yılının sağlıklı, barış dolu bir yıl olmasını ve mutluluk getirmesini diliyor, yeni yılınızı kutluyor, saygı ve sevgilerimizi iletiyoruz.

 

TMMOB Gıda Mühendisleri Odası
Yönetim Kurulu

 

Okunma Sayısı: 74

Tüm Basın Açıklamaları »

 

Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME 
 

COPYRIGHT © 2023 TMMOB GIDA MÜHENDİSLERİ ODASI
MEŞRUTIYET MAH. KARANFİL-2 SOK. NO:49/10 KIZILAY / ANKARA
TEL: (+90) 312 418 28 26 - (+90) 312 418 28 46 - (+90) 312 418 28 47 - FAKS: (+90) 312 418 28 43
e-POSTA: gidamo@gidamo.org.tr

 

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.