ANA SAYFAAna SayfaBİZE ULAŞINİletişim

BAĞLANTILARBağlantılar SİTE HARİTASISite Haritası SİTE İÇİ ARAMAArama

TMMOB


ADANA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KONYA ŞUBE MERSİN ŞUBE TEMSİLCİLİKLER
»Information (English) 

WEB SİTEMİZDE ÜYE GİRİŞİ VE ÖDEMELER HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Üye Girişi yaparak kendinize ait iletişim, nüfus, eğitim vb. bilgileri görüp, bu bilgilerin yanlış veya eksik olanlarını düzenleyebilir...

   ŞUBE GİRİŞ SAYFASIŞube Giriş Sayfası

      Şube İçeriği

»Şube Tarihçesi

»Şube Yönetim Kurulu

»Şube Çalışanları

»Çalışma Programı

»Çalışma Raporu

»Haberler

»Duyurular

»Basın Açıklamaları

»Görsel-İşitsel Basında
  Odamız

 

 

      Çalışmalarımız

»Haberler

»Duyurular

»Basın Açıklamaları

»Görsel-İşitsel Basında
  Odamız

»Oda Görüşleri

»Hukuki Çalışmalar

»Çalışma Raporu

»Çalışma Programı

»SMM ve Büro Tescil

 
 

Yayınlar

 » SÜRELİ YAYINLAR

GIDA MÜHENDİSLİĞİ DERGİSİ
SAYI: 49

Tüm Sayılar »

e-BÜLTEN
SAYI: 50-2021/BÜLTEN

Tüm Sayılar »

BURSA ŞUBE E-BÜLTEN
SAYI: 4

Tüm Sayılar »

 » KİTAPLAR

 
ET BİLİMİ VE TEKNOLOJİSİ
PROF. DR. AYDIN ÖZTAN

Tüm Kitaplar »

BURSA GIDA MÜHENDİSLERİ ODASI`NDA NÖBET DEĞİŞİMİ

    Yayına Giriş Tarihi: 12.01.2016  Güncellenme Zamanı: 17.05.2016 11:50:23  Yayınlayan Birim: BURSA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 12.01.2016 14:58:09

TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Bursa Şubesi‘nin önceki gün yapılan olağan genel kurulunda nöbet değişimi yaşandı. Odanın 5 dönemdir başkanlığını başarıyla sürdüren Serkan Durmuş‘tan bayrağı devralan Lale Yıldız, "Halkın güvenilir gıdaya ulaşması noktasında bilimden yana tavrımızla, kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına dün olduğu gibi bundan sonra da çalışmalarımızı aynı kararlılıkta sürdüreceğiz" dedi.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği‘ne (TMMOB) bağlı Gıda Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. Bursa Akademik Odalar Birliği‘nde (BAOB ) gerçekleşen olağan genel kurula odaya bağlı gıda mühendislerinin yanı sıra diğer oda başkanları da yoğun katılım gösterdi. Genel kurulda Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, CHP 24.Dönem Bursa Milletvekili İlhan Demiröz, Bursa SMMMO Başkanı Ahmet Hikmet Sönmez, Makine Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanı İbrahim Mart, Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Doç.Dr.Erkan Yaslıoğlu, Kimya Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Mehmet Kırka, Peyzaj Mimarları Odası Bursa İl Temsilcisi Necla Özkaplan Yörüklü, Jeoloji Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Ahmet Ağlan hazır bulundu.

BAYRAĞI YILDIZ‘A DEVRETTİ

TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Bursa Şubesi‘nin 10 yıldır başkanlığını yürüten Serkan Durmuş, görev süresi içerisinde kendilerine en büyük desteği veren meslek odalarına teşekkür etti.

Durmuş, "Ailemizden, işimizden, sosyal hayatımızdan fedakârlıklarda bulunarak mesleğimizi ve içerisinde bulunduğumuz konjonktürü layıkıyla yerine getirebilmek adına her türlü çabayı birlikte sarf ettik. Tek bir odak noktamız vardı; mesleğimizi hak ettiği noktaya taşımak, meslek sorunlarımızı tam anlamıyla çözebilmek adına gayret göstermek, tabi bu süreç içerisinde başarılı olduğumuz ve olamadığımız noktalar oldu. Meslek Odalarının ve örgütlü yapıların belki de en temel sorunu olan üyelerin katılımcılığının yeterli düzeyde olmayışı bizim de eksikliğimiz oldu. Umuyorum ki önümüzdeki süreç hem mesleğimiz, hem meslek odamız hem de örgütlülüğümüz adına çok daha iyi günlere taşıyacaktır bizleri. Sonuna kadar bütün mücadelelerde yine var olacağım. Zamanı gelmiş hatta gecikmiş olan bayrağı seve seve yeni Başkanımız Lale Yıldız‘a devrediyorum" dedi.

Tek listeyle gidilen seçimde TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Bursa Şubesi‘nin yeni başkanı olan Lale Yıldız da yaptığı konuşmada geçmis dönemlerden başlayan ve periyodik hale gelen projelerin aynen devam edeceğini belirtti. Bu dönem özellikle oda-üniversite-sektör işbirliğini hayata geçirmek adına etkin çalışmaları yapmayı hedeflediklerini belirten Yıldız; "Yeni yönetimimizde Uludağ Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi bir üyemizin bulunması da bu çalışmalarımızda etken rol oynayacak" dedi.

HER GEÇEN GÜN BÜYÜYORUZ

800‘e yaklaşan üye sayımızla her geçen gün büyüyen bir meslek odası olarak, üyelerimizle iletişimin ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Bursa merkez dışındaki ilçelerde çalışan meslektaşlarımıza ulaşmak noktasında ise ilçe temsilciliklerini aktif hale getirmeyi hedefliyoruz. Gıda güvenliği konusu, insan olarak hepimizin ortak meselesidir. Bu konuda çok fazla bilgi kirliliği olduğu da bir gerçek.  Gıda Mühendisleri Odası olarak, gıdanın olduğu her yerde, her zaman bilimden yana tavrımızla,  kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına dün olduğu gibi bundan sonra da çalışmalarımıza devam edeceğiz."

TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanı Lale Yıldız yönetiminde Sadettin Kabakçı, Melek Seda Kavas, Özcan Özkan, Gürcan Durgun, İlkay Yılmaz, Yasemin Şenel Şahan yer alıyor.   

 http://www.bursadabugun.com/haber/bursa-gida-muhendisleri-odasi-nda-nobet-degisimi-634106.html

 

Okunma Sayısı: 722

Bursa Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

 

Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME 
 

COPYRIGHT © 2022 TMMOB GIDA MÜHENDİSLERİ ODASI
MEŞRUTIYET MAH. KARANFİL-2 SOK. NO:49/10 KIZILAY / ANKARA
TEL: (+90) 312 418 28 26 - (+90) 312 418 28 46 - (+90) 312 418 28 47 - FAKS: (+90) 312 418 28 43
e-POSTA: gidamo@gidamo.org.tr

 

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.