ANA SAYFAAna SayfaBİZE ULAŞINİletişim

BAĞLANTILARBağlantılar SİTE HARİTASISite Haritası SİTE İÇİ ARAMAArama

TMMOB


ADANA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KONYA ŞUBE MERSİN ŞUBE TEMSİLCİLİKLER
»Information (English) 

WEB SİTEMİZDE ÜYE GİRİŞİ VE ÖDEMELER HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Üye Girişi yaparak kendinize ait iletişim, nüfus, eğitim vb. bilgileri görüp, bu bilgilerin yanlış veya eksik olanlarını düzenleyebilir...

      Çalışmalarımız

»Haberler

»Duyurular

»Basın Açıklamaları

»Görsel-İşitsel Basında
  Odamız

»Oda Görüşleri

»Hukuki Çalışmalar

»Çalışma Raporu

»Çalışma Programı

»SMM ve Büro Tescil

 
 

Yayınlar

 » SÜRELİ YAYINLAR

GIDA MÜHENDİSLİĞİ DERGİSİ
SAYI: 52 (ISSN -1303-4707)

Tüm Sayılar »

e-BÜLTEN
SAYI: 56-2023/BÜLTEN

Tüm Sayılar »

ŞUBE e-BÜLTEN

 » KİTAPLAR

 
GIDA KAYNAKLI HASTALIKLARDA YASAL SÜREÇLER VE MESLEK ETİĞİ KİTABI

Tüm Kitaplar »

TMMOB ÜYELERİ PROVOKASYONA GEÇİT VERMEDİ

    Yayına Giriş Tarihi: 22.03.2017  Güncellenme Zamanı: 23.10.2017 13:55:46  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 22.03.2017 17:19:46

 

TMMOB ÜYELERİ PROVOKASYONA GEÇİT VERMEDİ

22.03.2017

22 Mart 2017 Çarşamba günü saat 12.30‘da Birlik binamız önünde provokatif bir organizasyon gerçekleştirildi.

TMMOB‘nin Anayasa değişikliği referandumu konusunda almış olduğu Hayır kararını protesto bahanesi ile düzenlenen organizasyona meslektaşlarımızın demokratik tepkisi ile yanıt verildi. TMMOB tarafından herhangi bir çağrı yapılmamış olmasına rağmen provokasyon yapılacağı duyumu üzerine örgütüne sahip çıkmaya gelen mühendis, mimar ve şehir plancıları Birlik binamız önünde toplandı. TMMOB üyesi yüzlerce mühendis, mimar ve şehir plancısı, yukarıdan aldıkları talimatla hareket eden grubun gerçekleştirmek istediği provokasyona izin vermedi.

TEDAŞ, TEİAŞ gibi kurumlar ve bazı Bakanlıklarda bir kısım idareci tarafından TMMOB önünde yoklama yapılacağı ve herkesin organizasyona katılması zorlaması ile duyurular yapıldı. Bizzat TEİAŞ‘ın resmi plakalı araçları tarafından kurum çalışanları Birlik binamız önüne getirildi. Aralarında mühendis, mimar ve şehir plancısı olmayan kişilere bazı AKP milletvekilleri de eşlik etti. TMMOB önünde toplanma olacağının duyulması üzerine Birlik binamızın olduğu sokak öğle saatlerinde polisler tarafından kuşatıldı.

Devletin olanakları ve kamu kurumlarımızın araçları ile organize edilen ve 30-40 kişinin katılımı ile gerçekleşen organizasyon meslektaşlarımız tarafından kınandı. Provokatif organizasyona pirim vermeyen meslektaşlarımız "mühendisler, mimarlar halkın yanında, TMMOB susmadı susmayacak" sloganları attı.

Daire başkanları ve genel müdürlerin talimatı ile gelenler mesai saatinin başlamasıyla birlikte resmi plakalı araçlarla sokaktan ayrıldılar.

Grubun ayrılmasının ardından TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz bir basın açıklaması yaptı. TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz‘ın konuşması şu şekilde,

"Sevgili arkadaşlar,                                                                                                   

Bir AKP klasiğine daha şahitlik ettiniz; buraya genel müdürleri, daire başkanları ile geldiler...

Dün, Keçiören AKP ilçe teşkilatlarından birisinin aracılığı ile "TMMOB‘yi protesto ediyoruz" diye bir tweet atıldı.

Ardından TEİAŞ ve TEDAŞ Genel Müdürleri ve daire başkanları; "mühendisler ve mimarlar yarın 12,30‘da TMMOB önünde olacak, gelmeyenin defterini düreriz, tek tek TMMOB önünde isim alacağım", dedi. Ancak bu ülkenin onurlu mühendis ve mimarları onlara boyun eğmedi, işte geldiler, getirebildikleri ancak bu kadar.

Bizler yüreği insan ve halk sevgisi ile dolu olan bu ülkenin mühendis ve mimarları, bilimi rehber alarak, bu ülke kaynaklarının sömürülmesine, bu ülke kaynaklarının eşe dosta akrabaya peşkeş çekilmesine evet mi diyecektik?

Ülkemizi tek adamın yönetmesine, çocuklarımızın geleceğine yaptıkları yapacaklarının teminatı olan bir kişinin karar vermesine evet mi diyecektik?

Bizler bu ülkenin geleceği için çalışan 515 bin mühendis mimarız! Laikliği karşısına alan, cumhuriyeti karşına alan; üretimi, yatırımı karşısına alan, gerici, baskıcı, faşist düzene evet mi diyecektik?

Türkiye‘nin dört bir tarafında, yüreği halkı ve ülke sevgisi ile dolu olan meslektaşlarımız ile başlattığımız HAYIR kampanyasına devam edeceğiz; HAYIR‘ı dalga dalga büyüteceğiz!

Yargının baskı altına alınmasına, yeraltı ve yerüstü zenginliklerimizin talan edilmesine, yaşam alanlarımızın peşkeş çekilmesine, limanlarımızın, fabrikalarımızın enerji üretim tesislerimizin yok edilmesine karışı çıkacağız, HAYIR‘ı dalga dalga büyüteceğiz!

Bugün yanıtlarını TMMOB‘ye sahip çıkan üyelerimizden aldılar. Yüzbinlerce mühendis, mimar ve şehir plancısı HAYIR‘ı dalga dalga büyütecek, bizler demokrasiye, laikliğe, cumhuriyete sahip çıkmaya devam edeceğiz!

Yolumuz açık olsun!"

TMMOB BAŞKANI EMİN KORAMAZ‘IN KONUŞMASINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

Güncellenme Zamanı: 22.03.2017 17:20:22
Güncellenme Zamanı: 22.03.2017 17:20:47
Güncellenme Zamanı: 22.03.2017 17:21:12
Güncellenme Zamanı: 22.03.2017 17:22:45
Güncellenme Zamanı: 22.03.2017 17:23:14

Okunma Sayısı: 308

Tüm Basın Açıklamaları »

 

Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME 
 

COPYRIGHT © 2023 TMMOB GIDA MÜHENDİSLERİ ODASI
MEŞRUTIYET MAH. KARANFİL-2 SOK. NO:49/10 KIZILAY / ANKARA
TEL: (+90) 312 418 28 26 - (+90) 312 418 28 46 - (+90) 312 418 28 47 - FAKS: (+90) 312 418 28 43
e-POSTA: gidamo@gidamo.org.tr

 

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.