ANA SAYFAAna SayfaBİZE ULAŞINİletişim

BAĞLANTILARBağlantılar SİTE HARİTASISite Haritası SİTE İÇİ ARAMAArama

TMMOB


ADANA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KONYA ŞUBE MERSİN ŞUBE TEMSİLCİLİKLER
»Information (English) 

WEB SİTEMİZDE ÜYE GİRİŞİ VE ÖDEMELER HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Üye Girişi yaparak kendinize ait iletişim, nüfus, eğitim vb. bilgileri görüp, bu bilgilerin yanlış veya eksik olanlarını düzenleyebilir...

      Çalışmalarımız

»Haberler

»Duyurular

»Basın Açıklamaları

»Görsel-İşitsel Basında
  Odamız

»Oda Görüşleri

»Hukuki Çalışmalar

»Çalışma Raporu

»Çalışma Programı

»SMM ve Büro Tescil

 
 

Yayınlar

 » SÜRELİ YAYINLAR

GIDA MÜHENDİSLİĞİ DERGİSİ
SAYI: 45

Tüm Sayılar »

e-BÜLTEN
SAYI: 48-2020/BÜLTEN

Tüm Sayılar »

ŞUBE e-BÜLTEN

 » KİTAPLAR

 
ET BİLİMİ VE TEKNOLOJİSİ
PROF. DR. AYDIN ÖZTAN

Tüm Kitaplar »

HİJYEN EĞİTİMİ YÖNETMELİĞİ HAKKINDA MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI HAYAT BOYU ÖĞRENME GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İLE GÖRÜŞTÜK

    Yayına Giriş Tarihi: 24.01.2019  Güncellenme Zamanı: 26.06.2019 11:23:31  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 24.01.2019 16:47:00

 

Yönetim Kurulu Üyelerimiz 24 Ocak 2019 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü yetkilileri ile gıda ve su sektöründe çalışanlar için hijyen eğitimi ve modüler programlar konusunu görüşmek üzere bir toplantı gerçekleştirdiler.

 

Toplantıya, Odamızdan Yönetim Kurulu Başkanımız Kemal Zeki Taydaş, Yönetim Kurulu Sayman Üyemiz Murat Şanlı ve Yönetim Kurulu Y.Üyemiz Sezgin Çalışkan, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü`nden, Genel Müdür Mehmet Nezir Gül, Eğitim Politikaları Daire Başkanı Hasan Yılmaz, Eğitim Uzmanı Mehmet Zeki Oktay ve Eğitim Uzmanı Nazlı Yılmaz katıldı.

Yönetim Kurulu Üyelerimiz toplantıda, "Gıda ve Su Sektöründe Çalışanlar İçin Hijyen Eğitimi" modüler programında "eğitimciler" başlığı altında görev alabilecek meslekler arasında doğrudan uzmanlık alanına giren eğitim konuları olmasına rağmen Gıda Mühendislerine yer verilmemesi ve bu eğitimi almak zorunda kalmalarının dayanaktan yoksun, gıda mevzuatı, mesleki donanımımız ve hizmet alanlarımızla çelişir nitelikte olduğunu, bu kararın en kısa zamanda Gıda mühendislerini de kapsayacak şekilde yeniden düzenlenmesi gerektiğini aktardı. Ayrıca Yönetmelik çerçevesinde eğitimleri planlamak üzere oluşturulan komisyonun yapacağı ilk toplantısında, Odamızdan da bir temsilcinin bulunması talebimizi de kurum yetkililerine iletti. Son olarak, Gıda Mühendislerinin eğitim süreçlerinde, mühendislik,  gıda teknolojileri, gıda analizi, genel mikrobiyoloji, gıda mikrobiyolojisi ve gıda mevzuatı, "Gıda Endüstrisinde Hijyen ve Sanitasyon", "Gıda Güvenliğinin Temel İlkeleri", "Gıda Endüstrisi Atıkları", "Gıda İşletmelerinde HACCP Uygulamaları" gibi başlıklarda eğitimleri aldıkları da hatırlatılarak, ilgili konularda eğitim almış, tecrübe edinmiş ve gıda mevzuatı ile yetkileri teyit edilmiş Gıda mühendislerinin "Gıda ve Su Sektöründe Çalışanlar İçin Hijyen Eğitimi" modüler programın uygulanmasında eğitimci olarak görev almaları ve çalıştıkları işletmelerde bu eğitimden muaf tutulmaları konusundaki talebimizi bir de yazılı olarak ilettik. Yazıyı okumak için tıklayınız

Kurum yetkilileri konuya yapıcı yaklaşarak, taleplerimizi ilgili mercilere taşıyacaklarının ve yapılacak ilk komisyon toplantısına Odamız temsilcilerini de davet edeceklerini bildirdiler.

Kurum, ilgili komisyon toplantısına Odamızı davet etti. Yönetim Kurulu üyelerimiz, 25 Şubat 2019 tarihinde, gıda mühendislerinin eğiticiler arasında yer alıp alamayacağının değerlendirildiği komisyon toplantısına katıldı. Gıda mühendislerinin "Gıda ve Su Sektöründe Çalışanlar İçin Hijyen Eğitimi" modüler programın uygulanmasında eğitimci olarak görev almaları ve çalıştıkları işletmelerde bu eğitimden muaf tutulmaları konusundaki talebimizi bir kez daha gerekçeleri ile ilettiler.

 

 

Güncellenme Zamanı: 24.01.2019 16:46:39
Güncellenme Zamanı: 24.01.2019 16:46:24
 

Dosyalar

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü`ne giden yazı (2363 KB) (24.01.2019 16:39:29)

PDF uzantılı Makale dosyalarını veya diğer Ek Dosyaları okuyabilmeniz için
Acrobat® Reader®'ın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir.
Acrobat® Reader® yüklemek için

Okunma Sayısı: 1540

Tüm Haberler »

 

Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME 
 

COPYRIGHT © 2021 TMMOB GIDA MÜHENDİSLERİ ODASI
MEŞRUTIYET MAH. KARANFİL-2 SOK. NO:49/10 KIZILAY / ANKARA
TEL: (+90) 312 418 28 26 - (+90) 312 418 28 46 - (+90) 312 418 28 47 - FAKS: (+90) 312 418 28 43
e-POSTA:

 

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.