TMMOB
Gıda Mühendisleri Odası

BAŞKANIMIZIN ODAMIZIN İSTİHDAM ÇALIŞMALARI HAKKINDAKİ İKİNCİ AÇIKLAMASI

BAŞKANIMIZIN ODAMIZIN İSTİHDAM ÇALIŞMALARI HAKKINDAKİ İKİNCİ AÇIKLAMASI
MERKEZ
Yayına Giriş: 11.09.2012 Son Güncelleme: 11.09.2012

Değerli meslektaşlarımız;

Bildiğiniz üzere 07.09.2012 tarihinde TAGEM tarafından resmi web sitesinde yayınlanan 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında, sözleşmeli Mühendis, Biyolog ve Veteriner Hekim alım ilanı ile ilgili olarak bir dizi görüşme gerçekleştirdik.

Bu görüşmeler neticesinde; Bakan Bey‘in ve Müsteşar Bey‘in talimatlarıyla konuyu aktardıkları TAGEM Genel Müdürü Doç. Dr. Sn. Masum Burak‘tan sözlü ve yazılı açıklama gelmiştir. Yapılan açıklamaları sizlerle paylaşmayı görev olarak değerlendiriyorum.

Sn. Burak; açıklanan kadroların yeni açılmış kadrolar olmadığını; Şubat 2011 tarihinde açıklanan kadrolardan boş kalanları için tekrar ilana çıkıldığını; söz konusu dönemde açıklanan 24 adet Gıda Mühendisi kadrolarının meslektaşlarımızın puanları yüksek olduğu için tümünde istihdamın gerçekleştiğini, bu nedenle yeni ilanın açıkta kalan kadrolar için verildiğini belirtmiştir.

Odamız 07.09.2012 tarihli ilanda geçen  "Ziraat Mühendisi/Gıda Bilimi ve Teknolojisi" bölümlerinin uzun yıllardır bulunmadığını; artık ister Ziraat Fakültesi altında, ister Mühendislik veya farklı bir fakülte altında olsun, tüm bölümlerin Gıda Mühendisi unvanı ile mezun verdiklerini ifade ederek ilanda düzeltme talep etmiştir. Bu talep doğrultusunda aşağıda yer alan yazı ilgili tüm birimlere gönderilmiştir. Bu kadrolara yönelik olarak koşulları uygun olan meslektaşlarımız müracaatta bulunabileceklerdir.

Gıda denetimlerine yönelik kadrolarla ilgili çalışmaları sizlerle birlikte sürdüreceğimizi belirterek, saygılar sunarım.

R. Petek ATAMAN

TMMOB Gıda Mühendisleri Odası

Başkanı

 

 

 

Okunma Sayısı: 3929