TMMOB
Gıda Mühendisleri Odası

14 DÖNEM YÖNETİM KURULUNUN TEŞEKKÜR MESAJI BİRLİKTE KARAR ALIP BİRLİKTE ÜRETECEĞİZ…

14 DÖNEM YÖNETİM KURULUNUN TEŞEKKÜR MESAJI 

BİRLİKTE KARAR ALIP BİRLİKTE ÜRETECEĞİZ…
MERKEZ
Yayına Giriş: 21.03.2022 Son Güncelleme: 21.03.2022

 

 

14. Dönem Yönetim Kurulu`nun Teşekkür Mesajı

21 Mart 2022  

Birlikte Karar Alıp, Birlikte Üreteceğiz…

Değerli Meslektaşlarımız, 

TMMOB Gıda Mühendisleri Odası 14. Olağan Genel Kurulu 12-13 Mart 2022 tarihlerinde Ankara`da başarıyla gerçekleştirilmiştir. Ocak ayında şube genel kurulları ve il delegelerinin seçimi ile başlayan sürece çok sayıda üyemiz katılım sağlayarak odamıza ve mesleğimize sahip çıkmıştır. Bu seçimlerin kaybedeni yoktur, kazanan gıda mühendisliği mesleği ve örgütlülüğü olmuştur. Destek ve emekleriyle katılım gösteren, katkıda bulunan, eleştirileri ve önerileri ile demokratik ve katılımcı oda anlayışımıza inanan delegelerimize, şube yönetim kurullarına, il temsilciliklerimize ve tüm üyelerimize teşekkür ederiz.

Mesleğimizin ve meslektaşlarımızın sorunlarının her geçen gün arttığı, işsizlik sorununun tüm mesleklerde olduğu gibi gıda mühendisliğinde de yoğun olarak yaşandığı bir dönemden geçiyoruz. Ülkemizde yaşanan ekonomik kriz, pandemi ve savaşın neden olduğu küresel tedarik zincirlerindeki aksamalar, alım gücü sürekli azalan halkımızın gıdaya erişimini zorlaştırmaktadır. Gıda güvenliği sorunları yanında taklit ve tağşişin önüne geçilemediği bu zor dönemde üzerimize düşen büyük sorumluluğun farkındayız. Genel merkez dâhil hiç bir yöneticimizin maddi bir kazancı olmadan, gönüllü olarak üstlendiğimiz bu görevleri başarmak için "14. Dönem Yönetim Kurulu" olarak çalışmalarımızı en üst seviyede sürdürmeye devam edeceğiz.

Bahsettiğimiz sorunlara çözüm üretmek, haklarımızı savunmak ve başarıya ulaşmak için örgütlülüğün, birlik ve beraberlik içinde çalışmanın önemi büyüktür. Örgütlü yapımızı büyütmek ve gücümüze güç katmak için, tüm meslektaşlarımızla birlikte karar alıp birlikte üreteceğiz. Gıda mühendisliğinin etkin bir meslek olması kamuda ve özel sektörde istihdam olanaklarının artması hepimizin ortak çabası ile olacaktır. Bu çerçevede tüm üyelerimizin oda merkezi, şubeler ve temsilciliklerimizin çalışma ve etkinliklerine katılmasını, katkıda bulunmasını önemsiyor ve bekliyoruz.

Yeni dönemin ülkemize, mesleğimize ve tüm meslektaşlarımıza faydalı olmasını diler, çalışmalarımıza katkı ve destek sunacak tüm üyelerimize şimdiden teşekkür ederiz.

TMMOB Gıda Mühendisleri Odası
14. Dönem Yönetim Kurulu

 

Okunma Sayısı: 637