TMMOB
Gıda Mühendisleri Odası

7 GELENEKSEL MAYIS ŞENLİĞİ İSTANBUL’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

7 GELENEKSEL MAYIS ŞENLİĞİ İSTANBUL’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
MERKEZ
Yayına Giriş: 13.05.2010 Son Güncelleme: 13.05.2010

Öğrenci Temsilcilikleri arasındaki bağları güçlendiren, ileride birlikte iş üretecek mühendis adaylarını bir araya getirerek tanışmalarını sağlayan, yoğun ders ve sınav programları arasında öğrencilerin az da olsa nefes almasını sağlayan, örgütlülüğümüzü daha güçlü günlere taşıyacağını inandığımız, öğrenci örgütlülüğü açısından en önemli aktivitemiz olan Geleneksel Mayıs Şenliğinin 7.si, 08 Mayıs 2010 tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesi Öğrenci Temsilciliği, Namık Kemal Üniversitesi Öğrenci Temsilciliği ve Marmara Bölge Şubesi ev sahipliğinde Kartal Aydos Tepesinde gerçekleştirildi. Şenliğe 13 öğrenci temsilciliğimizden yaklaşık 570 öğrenci üyemiz ile 50 üyemiz katılmıştır. Şenlikte halk oyunu gösterileri, çeşitli yarışmalar, müzik dinletileri, oyunlar ve kutlamalarla öğrencilerimiz moral depolamış, ülkemizin dört bir yanından gelen meslektaşlarıyla tanışma fırsatı bulmuş ve meslek içi dayanışmanın, örgütlülüğün önemini benimsemişlerdir.

Şenliğe; Ankara Üniversitesi, Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Namık Kemal Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Trakya Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi Öğrenci Temsilciliklerimiz katılmıştır. Yönetim Kurulumuzu temsilen K.Fikret OKANT, Korhan SELAMLAR, Prof. Dr. S.Aykut AYTAÇ ve Emre TAŞKIN Şenliğe katılım sağlamış ve Yönetim Kurulu üyemiz K.Fikret OKANT odamız adına bir konuşma yapmıştır.

 

Ayrıca, kişisel katılımları ile Afyon Kocatepe Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Celal Bayar Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, Mustafa Kemal Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü öğrencileri de şenliğimizde bulunmuşlardır.

Okunma Sayısı: 1395