TMMOB
Gıda Mühendisleri Odası

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SAYIN PROF DR MUSTAFA AKAYDIN ODAMIZI ZİYARET ETMİŞTİR

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SAYIN PROF DR MUSTAFA AKAYDIN ODAMIZI ZİYARET ETMİŞTİR
ANTALYA
Yayına Giriş: 15.09.2010 Son Güncelleme: 15.09.2010

 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın 15 Eylül 2010 Çarşamba günü Gıda Mühendisleri Odası Antalya Şubesini ziyaret ederek üyelerle sohbet toplantısı yapmıştır. Ziyarette oda üyeleriyle bir araya gelerek gıda mühendislerine 1,5 yıllık icraatlarını anlatmış, üyelerin sorularını yanıtlamıştır. Toplantıda bir konuşma yapan Gıda Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ak, Akaydın'ın meslek örgütleri ve sivil toplum kuruluşları ile kurduğu diyalogdan son derece memnuniyet duyduklarını ifade etmiştir. Antalya ekonomisinde turizm ve tarımın önemini vurgulayarak, turizm ve tarımda gıda güvenliğinin sağlanmasında etkin denetim mekanizmalarının devreye sokulması gerektiğini bildirmiştir.Türkiye'de gerçekleştirilen meyve sebze ihracatının %19'unun Antalya'dan karşılandığını belirten Ak, İlaç kalıntı sorununun ihracatı aksatarak üreticiyi zor durumda bıraktığını söylemiştir.

            Çıkarılan yeni gıda yasası ile yüzlerce gıda mühendisinin işsiz bırakılacağını belirten Hakan Ak; Gıda üretim yerlerinin işletmecilerin alışkanlıklarına ve insafına terk edilerek halkın sağlığının tehlikeye atıldığını bildirmiştir.

            Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın da  yerel yönetim çalışmalarını anlatarak katılımcıların kente ilişkin  sorunlarını dinlemiştir. Mustafa Akaydın Gıda Mühendislerinin Gıda Güvenliğini sağlamada önemli sorumluluklar aldığını belirterek, halkın sağlıklı gıda tüketiminde bilinçlenmesi konularında yapılacak oda çalışmalarına destek verebileceklerini bildirmiştir.

 

Okunma Sayısı: 1133