TMMOB
Gıda Mühendisleri Odası

BAŞKANIMIZ BURSA’DA BİR DİZİ ETKİNLİĞE KATILDI

BAŞKANIMIZ BURSA’DA BİR DİZİ ETKİNLİĞE KATILDI
MERKEZ
Yayına Giriş: 02.03.2011 Son Güncelleme: 02.03.2011

Yönetim Kurulu Başkanımız R.Petek Ataman, 24 - 27 Şubat 2011 tarihleri arasında Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi‘nde gerçekleştirilen, Bursa Gıda-Gıda Tek 2011 Fuarına katılarak  "5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu ve Merak Edilenler" başlıklı panelde konuşmacı olarak yer aldı. Katılımcılarla yasanın hazırlıkları, yayımı ve sonrasındaki sorun alanlarına dair Odamız görüşlerini paylaştı.

Kanun‘un meslek alanımız ve gıda güvenliği açısından var olan sorun alanlarını dile getirdi. Genelde mevzuat hazırlamada, özelde de ilgili kanun hazırlanırken, katılımcılık ve şeffaflık anlayışının işletilmediğini; bunun sıkıntılara yol açtığını belirtti.  

Başkanımız, Bursa Şubemiz tarafından 27 Şubat 2011 tarihinde gerçekleştirilen "2. Geleneksel Uludağ Gezisi" ne katılarak üyelerimiz ve öğrenci üyelerimizle birlikte oldu.

28 Şubat 2011 tarihinde de Bursa Uludağ Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümünde Kariyer Günü‘ne katılım sağlayarak, bölüm öğrencileriyle bir söyleşi gerçekleştirdi.

Okunma Sayısı: 1021