TMMOB
Gıda Mühendisleri Odası

GIDA KONTROL VE LABORATUVARLAR DAİRE BAŞKANI DR NESLİHAN ALPER`İ ZİYARET ETTİK

MERKEZ
Yayına Giriş: 30.01.2013 Son Güncelleme: 30.01.2013

 

Yönetim Kurulu Başkanımız R. Petek ATAMAN, TMMOB Kimya Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet BESLEME ve TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Dr. Turhan TUNCER 30.01.2013 Çarşamba günü Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gıda Kontrol ve Laboratuvarlar Daire Başkanı Dr. Neslihan ALPER‘i makamında ziyaret etti.

Gıda İşletmeleri ve Kodeks Dairesi Başkanlığı‘nda Kayıt ve Onay Yönetmeliği konusunda görev yapan Çalışma Grup Sorumlusu Hamit Demirtaş‘ın da hazır bulunduğu görüşmede, Gıda İşletmelerinin Kayıt Ve Onay İşlemlerine Dair Yönetmelikte yapılan değişiklik ve muhtemel olumsuz etkileri, bu konuda yapılabilecek işbirlikleri; kapasite raporları ile ilgili olarak yaşanan sıkıntılar ve çözüm önerileri; TAR-GEL projesi kapsamında sözleşmeli olarak istihdam edilen personelin Gıda Denetçisi Kurslarına katılımı konusundaki sıkıntılar; Bakanlık‘la bilgi paylaşımı ile ilgili yaşanan sorunlar konuşuldu.

Ayrıca Oda Başkanlarımız Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı olarak yeni göreve başlayan Dr. Nevzat BİRİŞİK‘e yeni görevinde başarılar dilemek için nezaket ziyaretinde bulundular.

 

Okunma Sayısı: 1538