TMMOB
Gıda Mühendisleri Odası

GIDA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMLERİNİ KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZE MESAJIMIZ VAR

GIDA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMLERİNİ KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZE MESAJIMIZ VAR
MERKEZ
Yayına Giriş: 20.09.2021 Son Güncelleme: 20.09.2021

 

GIDA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMLERİNİ KAZANAN ÖĞRENCİLERİMİZE

 MESAJ(IMIZ) VAR!

 

Sevgili Öğrenci Arkadaşlarımız,

Yıllar süren bir hazırlık sürecini geride bırakarak yeni ve keşfedilmeyi bekleyen bir dünyaya adım attınız. Harcadığı emeğin karşılığını alan ve yeni yaşamına heyecanla başlayan herkesi yürekten kutluyor, başarılı bir öğrenim hayatı diliyoruz.

Uzun bir aradan sonra;

Ülkemizde 11 Mart 2020 tarihi ile birlikte koronavirüs pandemisi hayatımıza girmiş, insanlar hayatlarını kaybetmiş, başta sağlık olmak üzere eğitim, ekonomi ve diğer birçok alanda olumsuz ve derin etkiler bırakmıştır. Salgın dönemiyle birlikte başlayan uzaktan eğitim süreci gerek bilimsel gerekse sosyal açıdan istenilen başarıyı sağlayamamıştır. Geçmiş dönemde uygulama eğitimlerinin, uzaktan öğretim sürecinde verilen teorik derslerle eşzamanlı olarak yürütülememesi birçok sorunu da beraberinde getirmiştir. Umarız bu süreçte gerekli sağlık tedbirleri alınarak sizlere teorik bilginin yanında uygulama desteği de sağlanmış olur.

Aşılamanın ülke genelinde devam ettiği ve üniversitelerin üç eğitim-öğretim dönemi boyunca kapalı kaldığı bir ortamda, özellikle de mühendislik eğitimi gibi uygulamalı eğitimin verildiği alanlarda gerekli sağlık önlemlerinin alınması elzemdir. Bu sebeplerle sizlerin de gerekli tedbirlere uyarak sağlıklı bir dönem geçirmenizi dileriz.

TMMOB ve Gıda Mühendisleri Odası;

Üniversite hayatınız boyunca yanınızda olacak olan Gıda Mühendisleri Odası, 6235 sayılı yasa ile kurulan Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) bünyesinde 1996 yılında kurulmuştur.

Anayasa`nın 135. maddesinde tanımlanan kamu kurumu niteliğinde bir meslek kuruluşu olarak bugün 21.000‘in üzerinde üyesi ve 8.000`in üzerindeki öğrenci üyesiyle hızla büyüyen bir yapı olma özelliğini taşımaktadır. Odamızın Adana, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir, Konya ve Mersin olmak üzere 7 ilde Şubesi, Aydın, Balıkesir, Bolu, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Karaman, Kayseri, Kocaeli, Malatya, Manisa, Mardin, Ordu, Rize,  Samsun, Tekirdağ, Tokat, Van ve Zonguldak olmak üzere 21 ilde İl Temsilciliği ve toplam 38 üniversitede Öğrenci Temsilciliği bulunmaktadır.

Gıda Mühendisleri Odası, meslek mensuplarının haklarını korumak, gıda mühendisliği mesleğini tanıtmak, meslek alanını ilgilendiren konularda toplumu bilgilendirmek, meslek alanındaki gelişmeleri izlemek ve yaymak, sektörü ve toplumu doğru şekilde yönlendirmek, gıda politikalarının oluşturulmasında söz sahibi olmak, mesleğe yönelik eğitimler düzenlemek, mesleğin gelişimine katkıda bulunacak her türlü etkinliği düzenlemek ve desteklemek, her türlü bilimsel ve mesleki yayınlar yapmak gibi amaçlara yönelik çalışmalarını sürdürmektedir.

Gelecekteki Genç Meslektaşlarımız,

Öğrenciliğiniz süresince; Gıda Mühendisleri Odası, Odamıza bağlı şube ve temsilciliklerimizin kapısı dayanışma için sizlere açıktır. Şunu bilmenizi isteriz ki, mesleğimiz yalnızca bilim ve teknoloji ile değil, dayanışma ve insan sevgisi ile de gelişmektedir.

Meslek odamızın yüzü dayanışmaya, emeğe ve doğaya dönüktür. Ülkemizin, halkımızın çıkarlarını korumak için her alanda yürüttüğümüz dayanışma ve mücadelede sizler ülkemizin ve meslek odamızın geleceğisiniz.  

Sevgili Genç Arkadaşlarımız;

Kamu kurumu niteliğine sahip bir meslek örgütü olan Gıda Mühendisleri Odası`nın, Öğrenci Temsilcilikleri çatısı altında örgütlenmek genç meslektaş adaylarımız olarak sizlere daha öğrenci iken mesleğimizle tanışma fırsatı sunmaktadır.

Gıda Mühendisleri Odası`nın öğrenci üyeliği sizlere Odamızın gerçekleştireceği her türlü kongre, seminer, panel, meslek içi eğitim ve sosyal faaliyetlerden yararlanarak ileride meslektaş olacağınız her üniversiteden öğrenci arkadaşlarımızla tanışmak, kaynaşmak ve donanımlı bir gıda mühendisi olarak mezun olup hayata atılmak konularında önemli kazanımlar sağlayacaktır.

Odamızda çalışmalarını sürdüren Öğrenci Temsilciliklerinde ve etkinliklerimizde, eğitim hayatınız süresince sizlerle birlikte olmaktan gurur duyacağız. Sizler mesleğimizin ve meslek Odamızın geleceğisiniz. Mesleki ve teknik olarak gelişmek ve dayanışma faaliyetleri içerisinde bulunmak için tüm gıda mühendisliği bölümü öğrencilerimizi öğrenci komisyonlarımıza bekliyor, yeni bir yaşama merhaba derken eğitim ve öğretim hayatınızda başarılar diliyoruz.

TMMOB GIDA MÜHENDİSLERİ ODASI

Okunma Sayısı: 424