TMMOB
Gıda Mühendisleri Odası

ODAMIZIN 15. OLAĞAN GENEL KURULUNA KATILDIK!

ODAMIZIN 15. OLAĞAN GENEL KURULUNA KATILDIK!
İSTANBUL
Yayına Giriş: 21.03.2024 Son Güncelleme: 21.03.2024

TMMOB Gıda Mühendisleri Odamızın "15. Olağan Genel Kurulu" 16-17 Mart 2024 tarihlerinde Ankara TMMOB Makina Mühendisleri Odası Eğitim ve Kültür Merkezi’nde  gerçekleşti.  Genel Kurula İstanbul Şube Yönetimi ve delegeleri olarak katılım ve katkı sağladık.

Genel kurulda, İstanbul Şube Yönetimi ve delegeleri olarak, mesleğimize ve üyelerimize değer katacağına inandığımız konularda önerge ve önerilerimizi genel kurul divan başkanlığına sunduk.

Bazı Önergelerimizin Başlıkları;

1- Çalışanların maaş artışları ile ilgili önergemiz,

2- Odamızın dergisinin sürekli ve hakemli bir dergi olması önerildi.

3- Çalıştırılması Zorunlu Personel (ÇZP) sorunları ile ilgili çalıştay yapılması önerildi.

4- İstanbul Şube ofis çalışmaları için mülk edinilmesi ile ilgili önergemiz,

5- Çalıştırılması Zorunlu Personel (ÇZP)  ile ilgili eğitim modülü hazırlanması önerildi.

İlk üç önerge/önerimiz Genel Kurulda kabul edilmiştir. Son iki Önerge/önerimiz ise; genel kurulda yeni seçilen genel merkez yönetim kuruluna yetki verilmesini kabul etmiştir.

Zaman uygun eğitim sistemi ile ilgili araştırma ve üniversiteler arası kurulda konunun değerlendirilmesi için yönetime araştırma yapması için komisyon kurması uygun görülmüştür.

Önerge ve öneriler için Genel Kurul komisyonlarında görev alarak özverili bir şekilde çalışmalar yürüttük,

Önergelerimizin hayata geçirilmesi konusunda genel merkezimiz ve diğer tüm şube ve temsilcilikler ile birlikte işbirliğine hazır olduğumuzu ve konuların takipçisi olacağımızı belirtmek isteriz.

16 Mart 2024 Cumartesi günü Genel Kurul görüşmelerinin sonlandırılmasının ardından 17 Mart 2024 Pazar günü yapılan seçimler ile Odamızın Genel Kurul Süreci tamamlanmış oldu.

TMMOB Gıda Mühendisleri Odası
  İstanbul Şube Yönetim Kurulu

 15 OLAĞAN GENEL KURULU SONUÇ BİLDİRGESİ İÇİN TIKLAYINIZ

14 Dönem Çalışma Raporu Kitabına Ulaşmak İçin Tıklayınız

 2. Gün yapılan seçimlerde ise oda organlarına seçilen üyeler aşağıdaki şekilde belirlendi.

İstanbul ili delegelerin önerisi ile İstanbul Şube 9. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Cemil GÜLSU genel merkez yönetim kuruluna, Marmara Bölge Şube Başkanı ve Odamızın Onur Kurulu üyeliği  yapmış  İbrahim KAYA TMMOB Yönetim Kuruluna, Marmara Bölge Şube 2. Başkanlığı, Denetleme Kurulu Üyeliği yapmış NilüferHIZARCIOĞLU Onur Kurulu Üyeliğine, 9. Dönem Yönetim Kurulu Üyesi F. Nevin EREN Onur Kurulu Yedek Üyeliğine,  aday gösterilmiş ve seçilmiştir. 

Kendilerine başarılar diler. Odamızı ve mesleğimiz adına yapacakları için şimdiden teşekkür ederiz. 

YÖNETİM KURULU

ASIL

YEDEK

Yaşar Üzümcü                                                                                     

Tuna Derya Odabaş

 Funda Uyar Özpınar                                                                          

 Alev Emine İnce

Tufan Gündüzalp                                                                              

 Gizem Kılıç

 Deniz Şahin                                                                                       

 Fatma İrem Öztürk

 Süleyman Değerli                                                                          

Özlem İnanan

 İbrahim Uğur Toprak                                                                    

Ayten Arslan Uygur

 Cemil Gülsu                                                                                      

Gamze Kozanlı

DENETLEME KURULU

ASIL

YEDEK

Murat Şanlı                                                                                         

Ahmet Eren Özeser

Reha Keskinoğlu                                                                                

Hakan Ak

Damla Sönmez                                                                                 

Turan Tetik

ONUR KURULU

ASIL

YEDEK

Petek Ataman                                                                                      

Nail Şahinbaş

Tuğrul Dereli                                                                                       

Fatma Nevin Eren

Eylem Başak Kaya Çetiner                                                              

Işık Şahbaz

Recep Özmetin                                                                                   

Ergün Uğurluer

Nilüfer Hızarcıoğlu                                                                            

Halime Tokgöz Özgen

TMMOB YÖNETİM KURULU ADAYLARI

Yusuf Songül

Eren Kaya

İbrahim Kaya

TMMOB YÜKSEK ONUR KURULU ADAYI

Fatmagül Çıra

                                                 

TMMOB DENETLEME KURULU ADAYI

Hülya Yılmaz

Okunma Sayısı: 87