TMMOB
Gıda Mühendisleri Odası

ODAMIZIN 8 DÖNEM 2 ÖĞRENCİ TEMSİLCİLİKLERİ DANIŞMA KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ODAMIZIN 8 DÖNEM 2 ÖĞRENCİ TEMSİLCİLİKLERİ DANIŞMA KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
MERKEZ
Yayına Giriş: 20.04.2011 Son Güncelleme: 20.04.2011

TMMOB Gıda Mühendisleri Odası 8. Dönem 2. Öğrenci Temsilcilikleri Danışma Kurulu Toplantısı 17 Nisan 2011 Pazar günü 16 Öğrenci Temsilciliği‘nden gelen öğrenci üyeler ve Öğrenci Temsilcilikleri Koordinasyon Kurulu Üyeleri ile birlikte toplam 49 kişinin katılımıyla Ankara‘da gerçekleştirildi. Danışma Kurulu Toplantısı‘na bir süreliğine Odamız Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri de katıldılar.

Oda bünyesindeki etkinlik organizasyonlarını yürüten Öğrenci Temsilcilikleri‘nin yakın dönemde gerçekleştirilecek olan etkinliklerle ilgili hazırlıklarını anlattıkları sunumlarının ardından, yaklaşan seçimler için yapılması gerekenler ve seçim takvimi değerlendirildi.

Öğrenci Temsilcilikleri Yönetmeliği‘nde değişiklik yapılması hakkındaki çalışmaları yürüten Taslak Komisyonu üyesi öğrenci Temsilciliklerinin sunumunun ardından değişiklik yapılması önerilen başlıklar tartışıldı, 2012 yılında gerçekleştirilecek olan 9. Dönem Olağan Genel Kurulu‘na kadar değişiklik önerilerinin somutlaştırılması için çalışmaların devam ettirilmesine karar verildi.

Toplantıda; Dünya Su Günü kapsamında gerçekleştirilen etkinlikler, 8. Geleneksel Mayıs Şenliği, 2. Yaz Kampı, 15 Mayıs TMMOB Mitingi, 21 Mayıs Dünya Süt Günü etkinlikleri, İnternet Araçlarının Kullanımı, Eğitimcinin Eğitimi ve Öğrenci Kurultayı konuları konuşuldu. Toplantıda ayrıca, İki Yıllık Dönem Etkinlik Raporu Formatının hazırlanması, Oda etkinliklerini tanıtan ve yeni seçilen temsilciler için yol gösterici bir el kitabı hazırlanması ve Öğrenci Koordinasyon Kurulu ile iletişimin güçlendirilmesi önerileri de gündeme alınarak değerlendirildi.

Okunma Sayısı: 1063