TMMOB
Gıda Mühendisleri Odası

TMMOB ENSAR VAKFI DAVASI İÇİN KARAMAN`DAYDI

TMMOB ENSAR VAKFI DAVASI İÇİN KARAMAN`DAYDI
MERKEZ
Yayına Giriş: 20.04.2016 Son Güncelleme: 20.04.2016

Yönetim Kurulu Üyemiz Kemal Zeki TAYDAŞ ve diğer TMMOB Yönetim Kurulu üyeleri, Karaman Adliyesi‘nde 20 Nisan 2016 tarihinde görüşülmeye başlayan "Ensar Vakfı Davası" için Karaman‘a giderek, bir basın açıklaması yaptı.

ENSAR DAVASININ TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

AKP‘nin 14 yıllık iktidarında demokrasi, özgür düşünce ve bilim yok sayılarak getirildiğimiz Ortaçağ karanlığında çocuklara yönelik cinsel saldırı ve tecavüz olayları da hızla artmıştır.

Bu karanlığın en büyük nedeni laik eğitim sisteminin AKP tarafından tasfiye edilerek tarikat ve cemaatler eline bırakılmasıdır.

En son Ensar Vakfı‘na bağlı ev ve yurtlarda bir öğretmen tarafından 45 çocuğa tecavüz edilmesi gelinen karanlık noktayı gözler önüne sermiştir. Tümüyle denetim dışı bırakılmış, kapalı kapılar ardında yürütülen "eğitim" adı altında çocuklar korumasız bırakılmış, bir de üstüne, yaşananlar Aile Bakanı tarafından "bir defadan bir şey olmaz" şeklinde değerlendirilerek, çocuklarımız bir kez daha hükümet eliyle yaralanmıştır. AKP zihniyeti, çocukları korumak yerine yandaş vakfı korumayı tercih etmiştir.

Ensar Vakfı‘yla simgeleşen çocuk taciz ve tecavüzleri aslında AKP‘nin politikalarıyla örülmüş bir yolun geldiği noktadır. 4+4+4 eğitim sistemi, eğitimde imam-hatipleştirme, ortaöğretimde türbanın serbest bırakılması, kız çocuklarının erken yaşta evliliğe teşvik edilmesi, çocuk işçiliğini onaylayan politikalar, cehenneme giden yolun taşları olmuştur.

Bugün artık bir milattır. AKP‘nin yarattığı sistemin tüm karanlığı gözler önüne serilmiştir. Artık ne yargı ne de vicdanı olan AKP‘li siyasetçiler bunu "bir kerelik", "Saygın hal indirimi" gibi tutumlarla geçiştiremez.

Ülkemizin geldiği noktada yapılması gereken, tüm tarikat ve cemaat okullarının, yurtlarının kapatılması; eğitim laik ve kamusal hale getirilmesi; çocuklarımızın dogmalarla değil pozitif bilimle yetiştirilmesidir.

Örgütümüz TMMOB, çocuklarımızı gericiliğin karanlığının teslim almasına izin vermeyecek, Ensar davasının takipçisi olacaktır.

 

Okunma Sayısı: 305